Tworzenie modeli 3D obiektów na podstawie zdjęć wykonanych z dronów

Jedną z naszych usług jest możliwość generowania bardzo szczegółowych modeli 3d istniejących elementów architektury takich jak budynki, obiekty inżynieryjne lub całe obszary zabudowy. Przy pomocy dronów wykonujemy od jednego do kilku nalotów wybranego obszaru, podczas których robimy setki zdjęć (liczba zależna od skomplikowania bryły obiektu). Następnie poprzez bardzo dokładną i czasochłonną analizę zarejestrowanych obrazów przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania generujemy modele 3d. Wysoką jakość tekstur gwarantuje wykorzystywany przez nas najwyższej klasy sprzęt fotograficzny. Do zachowania jeszcze lepszej jakości modeli 3d wykorzystujemy także zdjęcia wykonywane tradycyjną metodą z ziemi. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi projektami. Możemy dla Państwa wykonać zarówno gotowe do zaprezentowania np. w internecie modele 3d lub tylko zdjęcia do dalszej obróbki

Przykładowe zdjęcia, z których generujemy modele 3D

Poniżej prezentujemy zdjęcia z drona, które zostały wykonane na potrzeby wygenerowania modelu 3D kościoła znajdującego się na warszawskiej Pradze. Dla jeszcze większej precyzji i dokładności użyliśmy także zdjęć z ziemi.

  • Drone X Vision - Generowanie modeli 3d przy pomocy dronów - kościół zdjęcie z drona 1
  • Drone X Vision - Generowanie modeli 3d przy pomocy dronów - kościół zdjęcie z drona 2
  • Drone X Vision - Tworzenie modeli 3d przy pomocy dronów - kościół zdjęcie z drona 3
  • Drone X Vision - Generowanie modeli 3d przy pomocy dronów - kościół zdjęcie z drona 4
  • Drone X Vision - Tworzenie modeli 3d przy pomocy dronów - kościół zdjęcie z drona 5

Model 3D kościoła

Poniżej gotowy model 3D wygenerowany z kilkuset zdjęć wykonanych z drona i z ziemi. Aby uruchomić aplikację i obracać modelem w dowolnym kierunku prosimy o kliknięcie przycisku "Play"

Model 3D opuszczonego budynku

Poniżej gotowy model 3D wygenerowany ze zdjęć wykonanych z drona. Prosta bryła obiektu nie wymagała wykonywania tak dużej ilości zdjęć jak model prezentowany powyżej.